MIODARKI PREMIUM STANDARD

Nowe produkty

Promocje

Nasze sklepy

Informacje

Tagi

MIODARKI PREMIUM STANDARD

Zaczynając przygodę z pszczołami warto pamiętać, że potrzebne będzie nam trochę podstawowego sprzętu. Urządzenie do ekstrakcji miodu może okazać się niezbędne już w pierwszym roku, a na pewno będzie potrzebne w kolejnych sezonach. Tam, gdzie oczekiwania wobec sprzętu są największe, miodarka Konigin to najlepszy wybór. Miodarki oferowane przez fi...

Zaczynając przygodę z pszczołami warto pamiętać, że potrzebne będzie nam trochę podstawowego sprzętu. Urządzenie do ekstrakcji miodu może okazać się niezbędne już w pierwszym roku, a na pewno będzie potrzebne w kolejnych sezonach. Tam, gdzie oczekiwania wobec sprzętu są największe, miodarka Konigin to najlepszy wybór. Miodarki oferowane przez firmę Konigin docenią także pszczelarze z wieloletnim stażem, którzy z różnych względów nie zdecydowali się na stworzenie dużej pasieki lub postanowili ją zmniejszyć do typowo hobbystycznych rozmiarów. Wysoki standard wykonania przekładający się na długoletni okres użytkowania oraz komfort pracy są tu największymi zaletami. 

Więcej

MIODARKI PREMIUM STANDARD  Jest 25 produktów.

Podkategorie

 • Miodarki diagonalne

  Miodarka diagonalna ? dobra na początek

  Zaczynając przygodę z pszczołami warto pamiętać, że potrzebne będzie nam trochę podstawowego sprzętu. Urządzenie do ekstrakcji miodu może okazać się niezbędne już w pierwszym roku, a na pewno będzie potrzebne w kolejnych sezonach. Miodarka diagonalna to właściwe rozwiązanie dla początkującego pszczelarza. Jest również godne polecenia dla pasiecznika z wieloletnim stażem, lecz niewielką pasieką.

  Dla kogo miodarka diagonalna?

  Zakładając pasiekę bezpieczniej jest zacząć od czegoś niewielkiego. Stawianie pierwszych kroków nigdy nie jest łatwe. Takim małym krokiem, ale we właściwym kierunku, jest zakup miodarki diagonalnej. Urządzenie to służy do pozyskiwania miodu z plastrów pszczelich. Po zdjęciu powłoki woskowej zabezpieczającej miód przed wylaniem się z plastra wkłada się ramki do miodarki. Wirowanie odbywa się w kierunku równoległym do ścian miodarki, po której miód spływa na dno i dalej do spustu. Pozyskuje się go najczęściej ?na 3 razy?: najpierw część z jednej strony, potem cały miód z drugiej strony tych samych plastrów i na koniec znów z tych komórek, które były opróżniane jako pierwsze, ale tym razem do końca. Tak prowadzone miodobranie trwa nieco dłużej niż przy innych rodzajach miodarek, więc daje możliwość nasycenia się niezmiernie przyjemną chwilą pozyskiwania swojego własnego miodu.

  Miodarki diagonalne oferowane przez firmę Konigin docenią także pszczelarze z wieloletnim stażem, którzy z różnych względów nie zdecydowali się na stworzenie dużej pasieki lub postanowili ją zmniejszyć do typowo hobbystycznych rozmiarów. Wysoki standard wykonania przekładający się na długoletni okres użytkowania oraz komfort pracy są tu największymi zaletami.

  Miodarka diagonalna ręczna

  To najbardziej ekonomiczny wariant. Niska cena zakupu gwarantuje nabycie urządzenia najwyższej jakości. Konigin oferuje 4 modele takiego sprzętu. Najmniejszy z nich, K 1065, to wariant uniwersalny, a więc godny polecenia tym pszczelarzom, którzy gospodarują na więcej niż jednym systemie uli. To opcja 3 ramkowa. Jednoczesne wirowanie 4 plastrów umożliwia model K 1063. Obie miodarki mają bębny o średnicy 500mm. Nieco większe miodarki, fi 640, pozwalają na jednoczesne pozyskanie miodu z większej liczby plastrów. Model K1066 to wariant o uniwersalnym przeznaczeniu na 4 ramki, zaś K1067 pozwala na wirowanie 5 plastrów w systemie wielkopolskim, LN i OS.

  Miodarka diagonalna półautomatyczna

  Zaletą tego typu sprzętu jest oszczędność czasu. Gdy miodarka wiruje ramki, pszczelarz może przygotowywać do ekstrakcji kolejne plastry. Stosując miodarkę diagonalną półautomatyczną marki Konigin nawet w pojedynkę można pracować wydajnie. Firma ta oferuje 4 modele takich urządzeń (K1060 ? K1063). Pozwalają one na jednoczesne odwirowywanie od 3 do 5 ramek, a napęd, prędkość pracy i jej kierunek zapewnia i reguluje przyjazny w obsłudze sterownik.

   

 • Miodarki kasetowe

  Miodarka kasetowa Premium Standard ? profesjonalny sprzęt dla wymagających pszczelarzy

  Tam, gdzie oczekiwania wobec sprzętu są największe, miodarka kasetowa to najlepszy wybór. Łączy ona w sobie zalety miodarek radialnych i diagonalnych ? ramki raz włożone do bębna nie wymagają przekładania, a ich wirowanie w kierunku równoległym do ściany urządzenia sprawia, że już po kilku minutach komórki są zupełnie puste.

  Dla kogo miodarka kasetowa jest najlepszym wyborem?

  Można by rzec, że dla wszystkich. To urządzenie bardzo profesjonalne, z pewnych względów najdoskonalsze z powszechnie stosowanych wariantów. Ekstrakcja miodu z ramek odbywa się tu w trzech etapach. Po załadowaniu wsadu i uruchomieniu urządzenia, ramki wirowane są w jednym kierunku. Mechanizm kosza sprawia, że kasety pod wpływem siły odśrodkowej same ustawiają się równolegle do ściany miodarki. Takie położenie sprzyja szybszemu opróżnianiu komórek. Na plaster ciśnie jednak miód zgromadzony po drugiej stronie, więc aby nie dopuścić do wyłamania wosku, z pierwszej strony odwirowuje się tylko pewną część jej zawartości. Następnie automatycznie kosz zmienia kierunek ruchu. To sprawia, że o 180° odwracają się kasety i w drugim etapie wywirowywany jest miód z drugiej strony tych samych ramek, tym razem w całości. Etap trzeci to powrót do pierwotnego kierunku ruchu kosza w celu zupełnego opróżnienia miodu z plastrów.

  Konstrukcja

  Użycie tylko i wyłącznie stali nierdzewnej na całej konstrukcji potwierdza, iż miodarki Konigin są urządzeniami najwyższej jakości. Wszystkie miodarki bez względu na wielkość, wykonane są w analogiczny sposób, przy użyciu najwyższej jakości elementów stali i blachy nierdzewnej.

  Sterowanie automatyczne

  Każda miodarka kasetowa z portfolio Konigin wyposażona jest w sterowanie automatyczne, proces wirowania zachodzi bez udziału pszczelarza, a jedynie wedle wybranego przez niego 3,5,7 lub 9 minutowego programu. Największe korzyści, które daje miodarka kasetowa, to oszczędność pracy ? ogranicza się ona do włożenia i wyjęcia ramek z bębna, oraz precyzja ekstrakcji miodu, która wynosi blisko 100%. Dodatkowym atutem sterownika automatycznego marki Konigin jest możliwość manualnej ingerencji w maksymalną prędkość podczas wirowania. W sytuacjach awaryjnych gdy rozłożenie ciężkości plastrów jest inne na poszczególnych kasetach, np. nadmiar pierzgi względem każdej z ramek wirowanych, może się okazać, iż maksymalna prędkość 400 obrotów na minutę jest zbyt wysoka. Dlatego w bardzo łatwy i szybki sposób za pomocą regulacji manualnej można nadać prędkość odpowiednią dla wirowanego wkładu, zazwyczaj na poziomie 70-80% względem maksymalnej prędkości wystarcza aby dokończyć wirowanie bez potrzeby zatrzymywania maszyny.

 • Miodarki radialne

  Miodarka radialna ? opcja dla średnich i większych pasiek

  Każdy, kto pszczelarstwem para się półzawodowo lub zupełnie profesjonalnie wie, jak ważne jest efektywne wykorzystanie czasu. Jedną w czynności, która w sezonie pochłania go najwięcej, jest miodobranie. Miodarka radialna, o dostosowanej do potrzeb pasieki wielkości, pozwoli zaoszczędzić tak cenny czas i w pełni rozwinąć skrzydła opiekunowi pszczół.

  Miodarka radialna ? kto potrzebuje tego rozwiązania?

  Miodarki radialne to doskonałe narzędzia dla pasiek, gdzie pozyskiwanie miodu traktuje się jako dodatkowe źródło dochodu albo i podstawowe, czy wręcz jedyne zajęcie. Te wydajne urządzenia pozwalają na bezproblemową ekstrakcję kilkudziesięciu korpusów dziennie. Przy dobrej organizacji pracy możliwe jest wywirowanie nawet ponad 100 korpusów w ciągu pojedynczego dnia pracy. Miodarka radialna wykorzystuje siłę odśrodkową do opróżniania komórek z miodu. Plastry w bębnie rozchodzą się promieniście od osi kosza. Ruch w kierunku prostopadłym do ścian urządzenia sprawia, że miód jest usuwany jednocześnie z obu stron ramek, co wyklucza konieczność ich przekładania, czy jakiejkolwiek ingerencji w ich początkowe położenie. Takie rozmieszczenie plastrów pozwala także na efektywne wykorzystanie przestrzeni w bębnie. Największe modele oferowane przez Konigin pozwalają na jednoczesną ekstrakcję aż 60 ramek! Najmniejsze rozwiązanie tego typu jest wyposażone w kosz o pojemności 20 ramek. Wszystkie modele posiadają napęd elektryczny i sterowanie półautomatyczne. Asortyment miodarek radialnych w firmie Konigin liczy aż 16 pozycji z napędem elektrycznym. Dodatkowo w ofercie posiadamy  modele w wersji ręcznej lub mieszanej, ręczno-elektrycznej. Więcej informacji w zakładce katalog oraz w ofercie dotacyjnej.

  Miodarki na 20-30 ramek

  To zdecydowanie najlepszy segment miodarek radialnych dla półzawodowców. Sprzęt pozwalający na jednoczesne wirowanie średnio 2 korpusów sprawia, że właściciel pasieki liczącej 20, 30 czy nawet 40 uli z miodobraniem rozprawi się w mgnieniu oka. Najmniejszym i najtańszym modelem jest K1010. Posiada on bęben o średnicy zaledwie 630mm. To jednak wystarczająco dużo, by wirować ramki z typowo towarowych, nowoczesnych systemów, takich jak na przykład ? D, ? WL, ? LN czy Apipol. Model K1035 jest zaś wyposażony w największy bęben w omawianej grupie. Jego średnica wynosi 960mm, co pozwala na jednoczesną ekstrakcję 28 ramek WL.

  Miodarki na 30-60 ramek

  Sprzęt, dzięki któremu miód pozyskiwać można z 3-6 korpusów, to już nie przelewki. Takie urządzenia dedykowane są posiadaczom dużych i bardzo dużych pasiek. Jedną z takich miodarek jest na przykład K1013. To atrakcyjny cenowo sprzęt na bardzo niskie ramki, których w pojedynczym wsadzie pomieści aż 42 szt. Posiadaczy dużych pasiek, wykorzystujących systemy o wyższych ramkach, jak LN czy OS zainteresuje z pewnością model K1018. To urządzenie wyposażone w bęben o średnicy 1250mm umożliwia jednorazowo opróżnienie 48 ramek. Szerokie portfolio firmy Konigin pozwala na wybór optymalnego wariantu miodarki radialnej, która niezawodnie służyć będzie długimi latami

 • Akcesoria, podzespoły
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów